Ako sme kopali sondy a vytyčovali základy

Keďže sme mali na pozemku celkom neočakávane prebiehajúce inžinierske siete – vodu a plyn (napriek tomu, že pozemok sme kupovali „čistý“), tak sme od plynárov a vodárov dostali podmienky na vykopanie sond a ich vytýčenie ochranným pásmom – keďže ani oni netušili, kade im ich siete vedú.

Našťastie zasahovali iba na okraji pozemku, takže dráma sa nekonala. Väčšia sranda bola pri vytyčovaní pozemku, kde sme sa stretli stavebníci amatéri (ja, otec a brat). Keďže všetci robíme s počítačmi a grafikou, začali sme postupne s cementom vysypávať hranice výkopov, kde sa mala zahryznúť lyžica JCBčka. Teraz sa už na tom iba smejeme, ale keď bagrista prišiel o pol hodiny skôr a videl, že sme v polovici, čosi iba poznamenal, že to už počká, lebo to sme raz-dva hotoví. Potom len zúfalo pozeral na nás troch, ako kolenačky vysypujeme centimeter po centimetri na presnosť pixla.

Rada pre všetkých neskúsených ale nadšených, NEROBTE TO!!! Treba to vysypať len od oka, aj tak to ten báger celé rozryje … viď fotky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.